Matematika nás baví

a proto jsme se také i my, žáci 5. tříd, zúčastnili matematické olympiády. Nejprve jsme doma vyřešili 5 úloh. Správné řešení alespoň čtyř z nich nám zajistilo postup do okresního kola, které se konalo v SVČ Méďa a zúčastnilo se ho celkem 39 žáků z Krnova a okolních měst.

a proto jsme se také i my, žáci 5. tříd, zúčastnili matematické olympiády. Nejprve jsme doma vyřešili 5 úloh. Správné řešení alespoň čtyř z nich nám zajistilo postup do okresního kola, které se konalo v SVČ Méďa a zúčastnilo se ho celkem 39 žáků z Krnova a okolních měst.
Jaká to pro nás byla zkušenost?
,,Byla to dobrá zkušenost. Dostali jsme 3 úkoly, poslední byl nejtěžší, ale se svým výsledkem jsem spokojena.“ (Tereza U.)
„Byla to pro mě dobrá i špatná zkušenost. Některé úkoly byly lehké, jiné těžší. Doufal jsem však v lepší umístění, ale nevadí.“ (Nikolaos K.)

A jak jsme se umístili?
4. – 5. místo: Jan Grigor a Kateřina Šlosarová (12 bodů)
6. – 9. místo: Ivana Pokorná, Tereza Ulmannová, Tomáš Novák (11 bodů)
12. místo: Nikolaos Kotásek (9 bodů)
Tito žáci se stali úspěšnými řešiteli, pochvala však patří všem.

třída 5. B