Velká trocha poezie …

Asi mi dáte za pravdu, že takřka 50 účastníků recitační soutěže na 2. stupni, to už je úctyhodné číslo. První březnový den proběhlo školní kolo recitační soutěže, byl to spíše básničkový maraton. Ve dvou hodinách naši mladí recitátoři prezentovali nejen poezii, ale i prózu a fandili jim i spolužáci i rodiče.

Asi mi dáte za pravdu, že takřka 50 účastníků recitační soutěže na 2. stupni, to už je úctyhodné číslo. První březnový den proběhlo školní kolo recitační soutěže, byl to spíše básničkový maraton. Ve dvou hodinách naši mladí recitátoři prezentovali nejen poezii, ale i prózu a fandili jim i spolužáci i rodiče. A zatímco za oknem poletovaly vločky sněhu, porota měla plnou hlavu starostí, jak tento nelehký oříšek rozlouskne. Originální texty, přesvědčivý projev, překonaná tréma a v neposlední řadě odvaha vystoupit.

Nelehké rozhodování. V  1.kategorii  6. a 7. tříd porotu nejvíce zaujala Denisa Gadasová, těsně za ní skončila Sára Plucnarová a bronz získala Adriana Slováčková. Ve 2. kategorii  8. a 9. tříd byl nejpřesvědčivější Tomáš Pyka, druhá skončila Tereza Macháčková a třetí příčku obsadila Eliška Jendřejková. Moc jim gratulujeme.

První dva z každé kategorie postupují do okresního kola a my jim budeme 14. března držet palce.

Děkuji všem kolegům, kteří se podíleli na organizaci soutěže, rodičům, kteří nás přišli podpořit,  a samozřejmě největší dík patří všem účastníkům za jejich obdivuhodné výkony.

Video pohlednice

Text: M. Handlířová, foto: K. Lukszová

Archivy