Učitelské člověče, nezlob se!

Ve čtvrtek 31.března proběhl jako tradičně každý rok „Den učitelů“, jen s výjimkou, že to tentokrát bylo docela netradiční. Stolní hru „Člověče, nezlob se!“ je možno hrát několika způsoby. Tento rok si školní parlament vybral „Živé Člověče, nezlob se“, tudíž místo panďuláků, které zná každý, na hracím poli stáli lidé, a to konkrétně učitelé naší školy.

Ve čtvrtek 31.března proběhl jako tradičně každý rok „Den učitelů“, jen s výjimkou, že to tentokrát bylo docela netradiční. Stolní hru „Člověče, nezlob se!“ je možno hrát několika způsoby. Tento rok si školní parlament vybral „Živé Člověče, nezlob se“, tudíž místo panďuláků, které zná každý, na hracím poli stáli lidé, a to konkrétně učitelé naší školy. A samozřejmě hrací deska byla mnohem větší – část naší tělocvičny. Zúčastnilo se celkem 16 učitelů i s panem ředitelem, kteří byli rozděleni do čtyř skupin těchto barev: červená, modrá, zelená, fialová.

Pravidla byla stejná, tak, jak je znáte. Všichni hráli spravedlivě, ale radost z toho, že mohli vyhodit někoho z místa,aby si na něj mohli stoupnout sami…nikdo neskrýval. A co teprve, když někdo byl už blízko domečku, a během chvíle se do toho domečku dostal! (Avšak cestou zpátky.)  Ale proto se to asi jmenuje Člověče, nezlob se, nebo-li Učiteli, nezlob se. Nejčastější čísla na hrací kostce byly jedničky, a to proto, že jsou to “jedničky“, jak odůvodnily paní učitelky ze zeleného týmu. Tím pádem netuším, co tím chtěly říct o týmu červeném, který měl štěstí na číslo šest.

 

Hrálo se o dort ve tvaru hrací kostky, který pro nás upekl Klub rodičů . Ale to nikdo nevěděl. Vítězové byli nakonec všichni, takže každý dostal kousek dortu. Každý tým obdržel také ocenění za to, že do hry vůbec šel (i když o tom nevěděl), ale taky na památku, jak se vrátil do dětství a zahrál si znova Člověče, nezlob se! Poděkování patří Klubu rodičů za krásný dort.

Dle mého je slušnost vyhovět něčímu přání, tím spíš přání učitele. Pan učitel Kopeček mne požádal, aby se zde objevila i jeho fotka s modrým kloboučkem na čele.  Tak tady je!

text: Barbora Chytilová, foto :  členové ŽP

Archivy