Velká cena ZOO 2016

Soutěž, kterou si prostě musíte zamilovat. Dvakrát ročně vyjíždíme s vybranými 20 žáky do ZOO v Ostravě. Jednou na podzim, podruhé na jaře. Ostravská ZOO totiž připravuje tématicky zaměřené soutěže. Na podzim bylo téma – ZOO Ostrava, na jaře – Savci Afriky.

Letošní podzimní kolo mělo pro velký zájem i výběrové školní kolo. Na jarní kolo jsme vybírali z přihlášených žáků na základě jejich studijních výsledků ve škole, neboť toto téma je obsahem učiva sedmého ročníku.

Přestože jsme se neumístili na medailových pozicích, můžeme říct, že domácí příprava zabrala žákům hodně času. Při vyplňování testů ve výukové místnosti se dala atmosféra nožem krájet. Všechny zúčastněné jistě soutěž obohatila o nové poznatky.

Nakoukněte, s jakými otázkami se museli soutěžící v jarním kole vypořádat a jakého umístění jsme dosáhli.

zadání I. kategorie

zadání II. kategorie

V první kategorii soutěžila tři družstva, v druhé kategorii si naposledy zasoutěžili naši deváťáci.

Výsledky

Všem zúčastněním děkujeme za to, že věnovali čas přípravě a za pěkně prožitý školní den.

Více informací o soutěži naleznete zde.

text a foto: Markéta Mylková