O lese už víme všechno

Sobotní výprava do ježnického lesa přinesla malým přírodovědcům ze ŠD spoustu zajímavostí a překvapení. I když nám počasí na začátku výpravy moc nepřálo, nakonec se sluníčko přece jen ukázalo a my jsme si společné putování s panem Bodešínským velmi užili. Už víme, co jsou to kulaté halky, které vznikají nakladením vajíček pod kůru stromů, jaký je rozdíl mezi medvědím česnekem a konvalinkou, rozpoznáme spoustu drobných kytiček rostoucích v hlubokých zákoutích lesa, víme, jak vypadá chrobák lesní a jak krásně fialové má bříško, že slepýš není had ale ještěrka, proč se v lese na strom umísťují ptačí budky, umíme správně uchopit skokana hnědého a víme čím a proč vydává zvláštní zvuky. Při pohledu přes speciální rámeček děti zjistily, že les není pouze hnědý a zelený. Při hlubším zkoumání tak objevily barvy jako: Kytkojavorová zelená, pohádková stromová, listová zelenotrávová, žlutopampelišková, smrková zelená aj. Cesta plná zajímavostí utekla jako voda. Děti si na Ježkově paloučku zaskotačily, opekly špekáčky a jiné dobroty, které jim maminky připravily a po vydatném obědě, předání medailí a drobných sladkostí se děti vydaly na zpáteční cestu domů. Děkujeme panu M. Bodešínskému za vyčerpávající informace a velmi zajímavé a poutavé vyprávění o přírodě. Těšíme se na další spolupráci.

text a foto: Blanka Šrubařová