Co čeká prvňáky – otázky a odpovědi 2016/17

Kdy a kam máme s naším prvňákem přijít?

Slavnostní zahájení školního roku proběhne  ve čtvrtek 1. září 2016 v 9:00 hodin. Prvňáčci přijdou se svými rodiči do školy bez aktovek a přezůvek. Do školy vstupují přes pavilon B a vyhledají si svou třídu podle rozpisu (všechny první třídy jsou v přízemí). Slavnostní zahájení trvá cca 1,0 hodinu. Poté mohou děti odejít domů nebo zůstat ve školní družině.

 

Mohou děti 1. září na oběd?

Ano, děti mají od 1. září možnost stravovat se ve školní jídelně. Musí si však obědy předem zaplatit a vyzvednout  čip (nahrazující stravenky). Informace ohledně stravování vám poskytne účetní ve školní jídelně na Albrechtické ulici , tel. 554 616 218, mob. 601 349 536

 

Může náš prvňáček do školní družiny nastoupit už 1. září?

Ano, školní družina je v provozu tento den od 6.00 do 8.00 hod  a od 8.45 do 15.00 hod. (Vstup přes pavilon B) 

 

Jak bude probíhat výuka prvňáků v prvním týdnu?

pátek – 2 vyučovací hodiny (9:40)

pondělí,-   vyučování do 10:00 hodin (včetně svačinky)

úterý –  vyučování do 10:45 hodin

Od 7.9. 2016 probíhá výuka dle daného rozvrhu (4 vyučovací hodiny denně do 11:40 hod)

 

Co máme našemu prvňákovi nakoupit, aby byl připravený?

  • aktovku
  • přezůvky
  • pouzdro
  • cvičební úbor (tenisky s bílou podrážkou)
  • ostatní   požadavky vám sdělí vyučující na třídních schůzkách

 

Jaké akce na prvňáky a jejich rodiče čekají v dohledné době?

  • Informativní schůzka s rodiči8. září 2016 v 16:00 hod. v kmenové třídě.
  • Adaptační kurz, který proběhne ve dnech 5.-7.10. 2016 bude spojený s poznáváním nového kolektivu, své třídní učitelky a zaměstnanců školy. Vše je realizováno hravou formou v rámci projektu „Spolu to zvládneme“
  • Spolu to zvládneme– program je zaměřený na rozvoj  a diagnostiku kolektivu a spolupráci s partnerskou třídou na 2. stupni. Cílem je diagnostikovat nový třídní kolektiv a cíleně pracovat na socializaci, kooperaci, dobré komunikaci a tvorbě bezpečného klimatu školy, tím předcházet sociálně patologickým jevům.

 

Archivy