Den mobility, zdraví a sociálních služeb

Tuto akci uspořádalo Zdravé město Krnov ve čtvrtek 22. září na Hlavním náměstí a JANÁČKOVO BRUMENDO zazpívalo v kulturním programu. Děti se nemohly dočkat svého vystoupení, zpívaly si dokonce při cestě na náměstí i zpět. Bylo veselo. Svůj program žáci zazpívali s radostí a chutí, někteří hbitě odpovídali na záludné otázky moderátora na pódiu.

Svou činnost zde prezentovali poskytovatelé sociálních služeb. Zdravotníci se Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov měli na starost měření základních tělesných hodnot. Návštěvníci mohli ochutnat zdravé dobrotky a zdravé laskominy, nebo si vyzkoušet jízdu na elektrokolech. Přítomná byla putovní výstava Ligy proti rakovině „Každý svého zdraví strůjcem“. Děti se nemohly dočkat svého vystoupení, zpívaly si dokonce při cestě na náměstí i zpět. Bylo veselo. Na místě se přivítaly s mrňousky mateřských škol a se svými oblíbenými učitelkami z MŠ. Svůj program žáci zazpívali s radostí a chutí, někteří hbitě odpovídali na záludné otázky moderátora na pódiu. Proč máme název „BRUMENDO“? Kdo to byl Leoš Janáček? Kdo se těší na oběd? Co dnes bude v jídelně? Všichni se těšili na řízek, kterým jsme si udělali „chutě“ stejnojmennou písničkou. Zpěváčci byli odměněni krásnými dárečky, které moc potěšily, děkujeme tímto organizátorům města. Potom také děkujeme paní asistentce Janě Michl-Bernardové nejen za pomoc s oblékáním sborových triček, za přesuny do města, ale také za rytmický doprovod na tamburínu. A velké DÍKY patří paní zástupkyni Evě Nevídalové za odvoz nástrojů a pozitivní usměvavou podporu.

video 1

video 2

text a foto: Mgr. Martina Mrkvanová

foto a video 2: Michal Zuzaník

Archivy