Stromeček se zelená …

Těmito slovy začíná veselá písnička o jablůňce a děti z 1.A touto písní zahájily svůj letošní druhý projekt s názvem JABLÍČKA. Po písničce jsme si všichni sedli do kruhu na koberci a začali jsme vzpomínat, co nás napadne, když se řekne jablíčko. Děti byly velmi šikovné a nápadité. Pak následovala aktivita – poznáváme jablíčka různými smysly.

Těmito slovy začíná veselá písnička o jablůňce a děti z 1.A touto písní zahájily svůj letošní druhý projekt s názvem JABLÍČKA. Po písničce jsme si všichni sedli do kruhu na koberci a začali jsme vzpomínat, co nás napadne, když se řekne jablíčko. Děti byly velmi šikovné a nápadité. Tato aktivita se všem moc líbila. Pak následovala aktivita – poznáváme jablíčka různými smysly. Tady jsme se hodně nasmáli. Na zklidnění jsme se zaposlouchali do pohádky O neposlušném jablíčku. V další části projektu jsme vymýšleli věty o jablíčku. Každý sám se pokusil pomocí známých písmenek a obrázků zapsat větu do papírového jablíčka.
V matematice jsme jablíčka počítali. Poté jsme zaznamenávali do připraveného pracovního listu kolik jablíček máme.
Náš projekt byl zařazen i do výchov. Ve výtvarné výchově děti vytvořily obrazy s jablíčkem, v pracovních činnostech se snažily složit skládačku. Kdo ji správně složil, objevila se mu jablíčka. Také jsme si s jablíčky zasportovali.
Projekt jsme si shrnuli a zaznamenali pomocí myšlenkové mapy.
Celým projektem nás provázely bohaté jablíčkové svačinky. Pili jsme jablíčkové mošty, džusy. Pochutnávali jsme si na jablíčkách, přesnidávkách, ovocných salátech a různých buchtách, které nám všem připravili rodiče. Za čas, který rodiče věnovali výrobě jablíčkových svačinek mockrát děkujeme !

Text a foto: Jana Hlaváčková