S panem prezidentem v hodinách češtiny

Nedávno jsme se setkali s panem prezidentem v hodinách českého jazyka, kde jsme ho nejen popisovali, ale také jsme se zamýšleli nad jeho výroky a myšlenkami …

V těchto dnech si připomínáme 27. výročí Sametové revoluce, se kterou je osobnost pana Václava Havla nerozlučně spjata. I my jsme si před nedávnem připomněli pana prezidenta v hodinách českého jazyka, jelikož uplynulo 80 let od jeho narození.

V dílnách mluvení a psaní jsme se věnovali popisu a právě Václav Havel se stal naší popisovanou osobou.

Vybírali jsme z mnoha fotografií ty, které nás nějak oslovily, pracovali jsme s jeho myšlenkami a přiřazovali k nim vlastnosti pana prezidenta. Povídali jsme si o názorech, vzpomínkách rodičů, prarodičů, vytvářeli jsme si vlastní úsudky, psali jsme panu prezidentovi vzkazy a přání. 

A jak se nám to povedlo? Můžete se podívat na krátké video.

Text a foto: M. Handlířová

Archivy