Honba za papoušky pokračuje!

O výsledcích školního kola soutěže Mladých zoologů, kterou pořádá ZOO Ostrava, jsme vás již informovali. Naše žáky však čekalo další dobrodružství. Změřili své vědomosti s ostatními družstvy z Moravskoslezského kraje.

Ve čtvrtek 10.11.2016 se dvacet odvážných sešlo na vlakovém nádraží již v 6.40hod ráno. První úkol byl, vlézt se všichni do jednoho autobusu, který funguje jako náhradní doprava. Ale všichni nasedli a vyjeli jsme. Přestup v Opavě byl již hračkou. Ve vlaku do Ostravy se dolaďovaly poslední vědomosti. Obtížnými otázkami byly např. „Za kolik se prodává na našem trhu papoušek ARA?“ nebo „Kolik váží nejlehčí papoušek na Zemi?“
V ZOO žáci soutěžili v pětičlenných družstvech, která vytvořili již před školním kolem. Test byl opět velmi náročný (soudě podle reakcí účastníků) a konkurence veliká. Výsledky jednotlivých družstev najdete v přiloženém souboru. Naši žáci patří do kategorie II.
Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Zároveň doufáme, že i v dalších kolech soutěže Mladých zoologů, bude mít naše škola široké zastoupení. Příští kolo proběhne na jaře 2017.

řešení testu

Text: I. Štěpánková