Chemie trochu jinak aneb Hledá se nejlepší mladý chemik

Soutěž Mladý chemik je na naší škole novinkou. Jedná se o soutěž, kterou vypisuje Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích, pro žáky základních škol. Letos se soutěže zúčastnili i naši deváťáci. Jednoduchou formou v ní mohli uplatnit vědomosti získané v hodinách chemie i znalosti a dovednosti v oblasti řešení rébusů a dalších oborů.

Z 50 žáků budou naši školu reprezentovat v krajském kole 3 nejlepší. Výsledky soutěže si můžete prohlédnout ZDE. A pokud byste chtěli změřit i své znalosti, můžete si vyzkoušet TEST, který zpracovávali žáci v hodině chemie. Jeho řešení pak naleznete ZDE.
Děkuji všem účastníkům, kteří se do soutěže zapojili. Ti, kterým se povedlo získat aspoň 60% bodů, dostali zaslouženou jedničku do chemie. Žákyním Julii Bokové, Veronice Studničkové a Julii Ječmenové, přejeme hodně úspěchů v krajském kole soutěže.

Text: I. Štěpánková