…a přišel i Ježíšek

V pondělí 12. prosince odpoledne se v 1. B sešli rodiče s dětmi, aby si společně zkrátili čekání na nejkrásnější svátky v roce. V tom předvánočním shonu si spousta z nich udělala chviličku na to, aby si s dětmi vyrobili vánoční výrobky. Naše třída se během chvilky proměnila v dílničku, ze které si pak každý odnesl nějaký pěkný výrobek. Například přáníčko s andělíčkem, andělíčka jako zápich, stojan na ubrousek na štědrovečerní stůl a papírový vánoční stromeček. Během vyrábění si všechny děti vyrobily ozdobu na stromeček, který zdobí dveře naší třídy.

Uprostřed vyrábění se za dveřmi ozval zvoneček….a přišel Ježíšek. Pod vánočním stromečkem našly všechny děti dáreček, a když jej rozbalily, zjistily, že Ježíšek všem nadělil knížku. Už se všichni těšíme, že si ji v dílnách čtení přečteme. Vždyť za chvíli budeme umět všechna písmenka!
A po této nadílce všichni dále stříhali, skládali, lepili, popíjeli kávu nebo čaj. Naše setkání bylo velmi milé a všichni jsme si ho velmi užili.

text Jana Matějková
foto Jana Matějková