Stříbrní basketbalisté

V pondělí 06. 03. 2017 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola v basketbale. Své síly postupně změřily proti domácímu týmu ZŠ Krnov – Dvořákův okruh, Gymnázium Krnov a ZŠ Bruntál – Jesenická.

V pondělí 06. 03. 2017 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola v basketbale. Své síly postupně změřily proti domácímu týmu ZŠ Krnov – Dvořákův okruh, Gymnázium Krnov a ZŠ Bruntál – Jesenická.
V prvním utkání nastoupily proti Gymnáziu, ze začátku byla hra opatrnější a utkání bylo vyrovnané. Během druhého sedmiminutového poločasu si naši hráči vytvořili slušné vedení a vyhráli jednoznačně 23:14. K druhému utkání nastoupili proti domácímu týmu ZŠ Krnov – Dvořákův okruh, hráči hráli ve větší pohodě. V osobních i dovednostních soubojích byli lepší než protihráči, takže si dostatečně zahráli i kluci ze střídačky. Stav tohoto utkání byl na konci v náš prospěch 26:11. Ke třetímu a zároveň poslednímu zápasu nastoupili proti ZŠ Bruntál, který taky dominoval ve svých zápasech. Bylo jasné, že se rozhoduje o prvním místu. Zápas nebyl tak jednoznačný, jako v předchozích utkáních. Obě strany hrály opatrněji. Bohužel v prvním poločase si naši kluci nechali protivníky odskočit o šest bodů, byly patrné chyby na naší straně a soupeř toho dokázal využít. Ve druhém poločase se podařilo klukům dohnat a vyrovnat. V závěru bylo vidět plno krásných individuálních akcí i krásné bloky z naší strany. Rozhodovalo se opravdu až v poslední minutě, kdy stav byl stále vyrovnaný. Bruntálu se podařilo 40sekund před koncem vstřelit koš a naši kluci už nedokázali na tuto situaci zareagovat. Koš to byl pro nás poslední a v náš neprospěch, stav utkání pro nás skončil 13:15.

Žáci i přes prohru si z turnaje odváží krásné druhé místo a spoustu zážitků a zkušeností. Chválím kluky, že do každého zápasu šli naplno a bojovali až do konce.

Sestava:  Bažo, Beeldman, Fildán, Choma, Kolbasa, Křiva, Mareš, Šlosárek