Volejbalistky nás skvěle reprezentovaly

Volejbalistky skvěle reprezentovaly naši školu i svůj oddíl VO Slezská orlice na okresních soutěžích ZŠ

Letos náš tým tvořila rozmanitá sestava starších zkušených hráček – Sofianidu, Opavská, potom mladých nezkušených hráček z minivolejbalu – Mališová, Pokorná, Krupová, Paluchová a nakonec dvou nevolejbalistek – Vrbová, Klimenková, které jely jako pojistka, kdyby se něco přihodilo. Opravdu se přihodilo a já jsem byl moc rád, že s námi jely. Původní plánovanou sestavu (asi nejsilnější, co jsme měli za posledních 5 let) brutálně zničila série zranění – Kosteasová vykloubené koleno, Haleňáková to samé, Suchomelová zlomená ruka.
Děvčata z minivolejbalu se jen jednou stihly zacvičit na šestkový volejbal a takto nepřipravený tým vyrazil v úterý 25. 4. do polského Paczkowa. Zde dívky bojovaly jak lvice a získaly minimum bodů, ale maximum uznání od soupeřek.
Ve čtvrtek 27. 4. se děvčata posílené o zkušenosti z Polska vypravily na ZŠ Žižkovo náměstí. V této sestavě obhajobu zlata nikdo nečekal a cílem bylo pouze si zahrát a pracovat na souhře týmu a získávat zkušenosti. Ovšem děvčata začaly velice dobře v základní skupině, kterou vyhrály – to nečekal opravdu nikdo. Další zápas v semifinále nakonec prohrály s celkovým vítězem turnaje Gymnáziem Bruntál. Závěrečné finále o bronzovou medaili s Rýmařovem začaly dívky s nervozitou začínajícímu týmu vlastní a ta byla hlavním důvodem, proč byl po dvou setech stav 1:1, a dívky musely hrát rozhodující třetí zkrácený set do 15 ti bodů. Ovšem tam přišel parádní koncert Hanky Opavské, která zničila soupeře svým servisem a spolu s druhou nejzkušenější hráčkou Sofií Sofianidu vyhecovaly celý tým tak, že nakonec neztratily jediný bod a s přehledem vyhrály 15:0.
Naše škola za poslední 4 roky získala už celkem 5 medailí – 4 zlaté a letos bronzovou. Všem volejbalistům moc gratuluji a letošní sestavě zvlášť. Volejbal má na naší škole vynikající tradici.

text a foto: Martin Kopeček