2. ročník Branného závodu

S žáky zpět do minulosti, kdy byl branný závod součástí školní výchovy. Za krásného slunného počasí jsme se vypravili v pátek 19.5.2017 do Holčovic, kde místní základní škola za pomocí dobrovolných hasičů, záchranného sboru a řady dalších dobrovolníků uspořádala již 2. ročník Branného závodu Mikroregionu Krnovsko.

S žáky zpět do minulosti, kdy byl branný závod součástí školní výchovy. Dnes si to už pamatují jen rodiče a prarodiče našich žáků.

V areálu fotbalového hřiště a jeho blízkého okolí, nás čekala skvěle připravená trať, domácí zázemí s občerstvením a počasí spíše na opalování. Na startu bylo připraveno 115 žáků ze sedmi základních škol Krnovska.

Branný závod byl rozdělen do tří kategorií, kdy každá byla jinak obtížná:

– I. kat. 3.-5. třídy – Ikonomidis J., Daněk V., Kotasová A., Dojczarová K., Flossman V., Kavický M., Skopal J.

– II. kat. 6.-7. třídy – Mikolášová A., Pavlusová K., Duda M., Houbová J., Paluchová K., Hradil V.

– III. kat. 8.-9. třídy – Kremplová J., Vlasáková B., Pavlík V., Schindlerová V., Slováčková A., Kotásek D.

Žáci do závodu startovali ve dvouminutových intervalech. Na trati je čekalo třináct stanovišť, kde si poměřili své síly, vědomosti, dovednosti v následujících disciplínách :

– střelba ze vzduchovky, poznáváme přírodu, vlajky, počítání, morseovka a symboly, dopravní značky, paměť, topografické značky, hod na vyznačený cíl, práce s mapou, šifry, zdravověda, překážková dráha a uzly

Zkusme si teď odpovědět, kdo z nás by si na to ještě troufl 🙂

V závodu družstev se bohužel naši žáci na stupních vítězů neumístili, zato v jednotlivcích už medaile zacinkaly:

I.kat. chlapci – 2. místo Ikonomidis J. , 3. místo Daněk V.

II. kat. dívky – 2. místo Houbová J., 3. místo Mikolášová A.
II. kat. chlapci – 3. místo Hradil V.

Po ukončení branného závodu nás čekal ještě miniturnaj ve vybíjené. V I. kategorii jasně dominoval krnovský tým a vybojoval si cenné vítězství. Ve II. kategorii naši sportovci obsadili 2. místo a ve III. kategorii zůstali pod stupni vítězů.

Žákům kteří se umístili na stupních vítězů gratulujeme a všem ostatním děkujeme za reprezentaci naší školy.