Mikulášská nadílka ve ŠD

Za dětmi ze 4.oddělení zavítal odpoledne 5.12. Mikuláš. Čekáte, že děti odměnil sladkostí? No tak jednoduché to nebylo….

Za dětmi ze 4.oddělení zavítal odpoledne 5.12. Mikuláš. Čekáte, že děti odměnil sladkostí? No tak jednoduché to nebylo….
Nejprve se z ničeho nic ozvalo šílené bušení na dveře, přála bych vám vidět ty udivené a tak trochu vyplašené obličeje dětí 🙂
A pak to nastalo – do třídy vběhli čerti, kteří nám tam udělali pěkné rodeo, ale naštěstí hned za nimi nakráčeli krásní andělé, kteří dětem přečetli mikulášský příběh. Jenomže dětem stále chyběl ten laskavý Mikuláš a tak je napadlo, že ho zkusí zavolat písničkou, společně jsme si tedy zazpívali písničku o Mikulášovi a pak zplna hrdla na něho zavolali a on přišel, měl sebou velkou knihu, ve které bylo napsané vše o dětech, zda doma pomáhají a jestli nezlobí, proto musely zazpívat písničku nebo zarecitovat básničku.
Děti byly obdarovány upečenými perníčky a sladkým balíčkem. Na závěr jsme si společně u klavíru zazpívali vánoční koledu a teď už se moc těšíme na vánoce.

Text a foto: Okapalová L.

Archivy