Mikulášská nadílka ve ŠD

Za dětmi ze 4.oddělení zavítal odpoledne 5.12. Mikuláš. Čekáte, že děti odměnil sladkostí? No tak jednoduché to nebylo….

Nejprve se z ničeho nic ozvalo šílené bušení na dveře, přála bych vám vidět ty udivené a tak trochu vyplašené obličeje dětí 🙂
A pak to nastalo – do třídy vběhli čerti, kteří nám tam udělali pěkné rodeo, ale naštěstí hned za nimi nakráčeli krásní andělé, kteří dětem přečetli mikulášský příběh. Jenomže dětem stále chyběl ten laskavý Mikuláš a tak je napadlo, že ho zkusí zavolat písničkou, společně jsme si tedy zazpívali písničku o Mikulášovi a pak zplna hrdla na něho zavolali a on přišel, měl sebou velkou knihu, ve které bylo napsané vše o dětech, zda doma pomáhají a jestli nezlobí, proto musely zazpívat písničku nebo zarecitovat básničku.
Děti byly obdarovány upečenými perníčky a sladkým balíčkem. Na závěr jsme si společně u klavíru zazpívali vánoční koledu a teď už se moc těšíme na vánoce.

Text a foto: Okapalová L.