Mrazík s čerty

Zimní vánoční pohádku „ Mrazík“ znají snad všechny děti, rodiče i prarodiče. Ovšem děti ze školní družiny měly možnost shlédnout úplně novou verzi pohádky. V SVČ Méďa byla pod vedením paní Soni Eliášové připravena pro všechna oddělení naší školní družiny Mikulášská nadílka, která právě touto hranou pohádkou celou akci zahájila.

Zimní vánoční pohádku „ Mrazík“ znají snad všechny děti, rodiče i prarodiče. Ovšem děti ze školní družiny měly možnost shlédnout úplně novou verzi pohádky. V SVČ Méďa byla pod vedením paní Soni Eliášové připravena pro všechna oddělení naší školní družiny Mikulášská nadílka, která právě touto hranou pohádkou celou akci zahájila. Děti celý děj představení pozorně sledovaly. A jak to v pohádkách bývá, dobro vždy vítězí nad zlem. Proto nás nepřekvapilo, že zlo, chamtivost a lakota byly potrestány černými pekelníky a všichni hříšníci skončili v pekle. Po pohádce se děti rozdělily do skupin a kolotoč zábavy mohl začít. Některé si vyzkoušely fyzickou zručnost a zdolávání překážek. Další skupina si společně vyrobila malého čertíka a klidnou vánoční atmosféru dětem přiblížil kocour Mikeš vyprávěním o tradicích a zvycích, které dodržovaly naše babičky a prababičky. Chtěla bych touto cestou poděkovat paní Eliášové a všem zaměstnancům, kteří akci pro tak velký počet dětí připravili a těšíme se na další spolupráci.

text a foto: Blanka Šrubařová

Archivy