Předvánoční zpívání

Zpívání nás ve škole provází nejenom v „hudebce“ během celého roku, hudební výchova patří pro většinu dětí k nejoblíbenějším předmětům. Před příchodem adventu se poslední listopadové pondělí sešly děti 3.-5. tříd, které postoupily z třídních kol, k tradiční pěvecké soutěži. Pěvecká přehlídka tentokrát navázala na Den laskavosti a děti měly za úkol…

Zpívání nás ve škole provází nejenom v „hudebce“ během celého roku, hudební výchova patří pro většinu dětí k nejoblíbenějším předmětům. Před příchodem adventu se poslední listopadové pondělí sešly děti 3.-5. tříd, které postoupily z třídních kol, k tradiční pěvecké soutěži. Pěvecká přehlídka tentokrát navázala na Den laskavosti a děti měly za úkol najít ve své oblíbené písničce znaky, které s touto vlastností souvisí. Po úvodním rozezpívání nám nejmladší děti 1.-2. tříd ze školního sboru Janáčkovo brumendo pod vedením p. uč. Martiny Mrkvanové zazpívaly a naladily nás na poklidnou atmosféru blížícího se adventu, Vánoc, sněhových vloček a zimy… Poté celkem 23 dětí zazpívalo pozornému obecenstvu z řad spolužáků a rodičů svou oblíbenou píseň, v níž se vždy ukrývalo dostatek laskavosti, lásky, porozumění a přátelství. Zazněly převážně písně lidové, písničky z dětských pohádek a také zhudebněné texty současných interpretů. Někteří si poprvé vyzkoušeli zpívat před publikem do mikrofonu. Každý zpěvák byl posluchači odměněn zaslouženým potleskem. Porota bedlivě sledovala výkony dětí a na závěr všechny zpěváky za jejich nasazení a velmi pěkné pěvecké výkony pochválila. Poděkování patří také panu Száskovi, skalnímu fanouškovi brumenda, který doprovázel sbor na elektrickou kytaru, během celé soutěže všechny děti povzbuzoval, nešetřil chválou ani humorem. A kdopak u poroty tentokrát zabodoval nejvíce?

3. třídy:
1. místo – Koritarová Tereza
2. místo – Matela Lumír
3. místo – Novotný Jonáš

4. třídy:
1. místo – Lihaříková Julie
2. místo – Bachroňová Natálie
3. místo – Servusová Julie

5. třídy:
1. místo – Smékalová Eliška
2. místo – Šteflová Jaroslava
3. místo – Grigorová Anna

Text a foto: Monika Galušková, Martina Mrkvanová

 

 

 

Předchozí

Následující

Archivy