Školní kolo zeměpisné olympiády zná své vítěze

Geografie – to věda je a potřebujete cenné údaje, abyste zvládli odpovědět správně na otázky kladené ve dvou testech školního kola. Zájemci z řad 6. – 9. ročníků se utkali ve třech kategoriích o cenné první místo, které umožňuje postup do okresního kola. Všichni zúčastnění vynaložili veškeré úsilí k tomu, aby měli správně odpovědi, avšak zvítězit a postoupit dále může jen jeden v každé kategorii.

Geografie – to věda je a potřebujete cenné údaje, abyste zvládli odpovědět správně na otázky kladené ve dvou testech školního kola. Zájemci z řad 6. – 9. ročníků se utkali ve třech kategoriích o cenné první místo, které umožňuje postup do okresního kola. Všichni zúčastnění vynaložili veškeré úsilí k tomu, aby měli správně odpovědi, avšak zvítězit a postoupit dále může jen jeden v každé kategorii. Jako každý rok se školní kolo konalo koncem ledna. Celkem se zúčastnilo 52 žáků.

Letošními vítězi se stali:
v kategorii A (6. ročník) Petr Čech z třidy 6.A, v kategorii B (7.ročnik) Anita Budiová z třidy 7.B a v kategorii C (8.-9. ročník) Štěpán Hlaváč z třidy 9.M, kteří získali nejvyšší počet bodů. Vítězům gratulujeme a budeme jim držet palce při reprezentaci naší školy v okresním kole dne 20.2. v SVČ Krnov.
Nesmíme zapomenout i na další cenná umístění, tj. 2. a 3. místa, kdy vítězství uniklo byť jen o jeden či dva body. Musíme tedy poblahopřát:
v kategorii A za 2. místo Jiřímu Ikonomidisovi (6.B) a 3. místo Martinu Juroškovi (6.C)
v kategorii B za 2. místo Tomáši Piatkovi a 3. místo Lucii Malíškové (oba 7.C)
v kategorii C za 2. místo Natálii Naumovské (8.C) a Barbaře Vlasákové (9.M), které získaly stejný počet bodů a také za 3. místo Anetě Mikolášové (8.B).
Všem zúčastněným děkuji za účast a zodpovědný přístup a budu se těšit na příští ročník zeměpisné olympiády. Snad vás, poražené, neodradíme a setkáme se příští rok zase a ti, kteří nezkusili a chtěli by změřit své zeměpisné znalosti a dovednosti s ostatními, mají možnost příští rok.

Za kabinet zeměpisu Romana Janková

Nejnovější příspěvky
Archivy