OVOV 2018

Dne 4. 5. 2018 jsme se vydali na okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, které tradičně hostila ZŠ Jelínkova Rýmařov. Garantem soutěže byla opět Šárka Kašpárková, slavná česká……

Dne 4. 5. 2018 jsme se vydali na okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, které tradičně hostila ZŠ Jelínkova Rýmařov. Garantem soutěže byla opět Šárka Kašpárková, slavná česká trojskokanka.

Naše škola měla zastoupení jak v soutěži týmů tak i jednotlivců. Celkově nás reprezentovalo 23 dětí a to v těchto disciplínách: trojskok, kliky, hod medicinbalem, skok přes švihadlo a závěrečný běh na 1 000 metrů nebo dribling.

Děti se s konkurencí praly až do konce. V těžké konkurenci se rozhodně neztratily, zvláště sportovci z I. stupně šli do každé disciplíny s obrovským nasazením. Na stupně vítězů se probojoval Tim Ulmann, který obsadil krásné 3. místo ve své kategorii. Hned za ním skončili další tři naši žáci. V nejmladší kategorii se neztratily ani naše nejmladší žačky – Anna Sovadinová a Pavla Rajfová. Na stupně vítězů nám moc nechybělo.

Tým, který byl složen z žáků II. stupně bojoval až do konce. Nakonec obsadil 6. místo. Skvělých výsledků dosáhl Daniel Gothard. Naopak pořádnou porci smůly si vybral Vašek Hradil (viz. fotografie pod textem). Vašek souhlasil se zveřejněním fotografie.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem našim žákům za reprezentaci školy a organizátorům za skvěle připravenou akci.

Text a foto: Martin Klečka

 Další foto zde:

https://heleena.rajce.idnes.cz/Okres_OVOV/ 

https://lucieondrakova.rajce.idnes.cz/OVOV/

 

Ve čtvrtek 18.1.2018 se konalo v prostorách velkého sálu SVČ Krnov Krajské kolo přeboru družstev žáků 6. – 9. tříd v šachu. Do tohoto turnaje postoupilo po vítězství v okresním kole družstvo A ve složení: Jan Šlachta, Petr Čech, Vít Anděl a Tomáš Novák. Divokou kartu se podařilo získat i našemu druhému týmu, který soutěžil ve složení: Patrik Zámarský, Alenka Šťastná, František Blažek a Jáchym Odstrčil.

Obě naše družstva

Archivy