Indiánský tábor ŠD

Na začátku hlavních prázdnin jsme pro děti připravili letní tábor s indiánskou tématikou. Děti tak mohly strávit první prázdninové dny se svými spolužáky i známými vedoucími. Vyzkoušely si krocení divokého mustanga, lov bizonů, hod tomahawkem. Vyrobily si lapač snů, přívěšek z medvědích zubů, dešťovou hůl i malý indiánský totem.

Na začátku hlavních prázdnin jsme pro děti připravili letní tábor s indiánskou tématikou. Děti tak mohly strávit první prázdninové dny se svými spolužáky i známými vedoucími. Vyzkoušely si krocení divokého mustanga, lov bizonů, hod tomahawkem. Vyrobily si lapač snů, přívěšek z medvědích zubů, dešťovou hůl i malý indiánský totem. Lovily zlaté kameny, hledaly podle indiánských šifer a tajné mapy stříbrný poklad. Lehce zvládly i přepadení zlým kmenem Komančů a nebály se ani nasadit vlastní život na vykoupení Černé kosti a Rudého větru ze spárů bílých tváří. Svou odvahu a statečnost dokázaly při noční stezce odvahy, kdy musely překonat nástrahy nočního lesa, hrůzostrašné kvílení obludných příšer a jiných lesních obyvatel. Ani po celodenních aktivitách, vyčerpávajícím sportovním zápolení mezi jednotlivými kmeny, se někteří nedočkali zaslouženého odpočinku. Určený kmen měl i po celou noc nelehký úkol. Musel za každou cenu uhlídat táborovou vlajku před nájezdy zlých Huronů. A věřte, že to byl úkol snad nejtěžší ze všech aktivit, které děti plnily. Malí indiáni si však poradili i v této situaci. Odvážlivci a vytrvalci vydrželi čekat ve křoví a v chladu i dlouhé hodiny na vhodnou příležitost. Děti byly úžasné, velmi šikovné a nebojácné. Věříme, že si první prázdninové dny užily a těšíme se na další dobrodružství příští léto.

 

další fotky z tábora

Nejnovější příspěvky
Archivy