Pěvecká soutěž 1. a 2. tříd

Zpíváme moc rádi a umíme spoustu krásných písniček. Ale vystoupit úplně sám – to už je daleko těžší a chce to pořádný kus odvahy. V úterý 20. listopadu se sešli nejlepší zpěváčci z prvních a druhých tříd proto, aby si zazpívali a zasoutěžili ve zpěvu. Soutěž jsme zahájili krátkou pohádkou, která nám měla napovědět, kterou písničku si společně zazpíváme, abychom se rozezpívali.

Zpíváme moc rádi a umíme spoustu krásných písniček. Ale vystoupit úplně sám – to už je daleko těžší a chce to pořádný kus odvahy. V úterý 20. listopadu se sešli nejlepší zpěváčci z prvních a druhých tříd proto, aby si zazpívali a zasoutěžili ve zpěvu. Soutěž hodnotila naše milá porota: paní učitelky z 1. a 2. třídy a za děti zasedla do poroty žákyně 3. třídy Mariánka. Soutěž jsme zahájili krátkou pohádkou, která nám měla napovědět, kterou písničku si společně zazpíváme, abychom se rozezpívali. Napětí a tréma z vystoupení postupně opadly a my jsme mohli začít soutěžit. Zpěváčky podpořili maminky, tatínci, babičky a dědečci a utvořili milé publikum. V mezihře, kdy se radila naše porota, jsme si zasoutěžili v poznávání známých lidových písniček. Porota to měla těžké, ale musela rozhodnout. Po slavnostním vyhodnocení a předání pěkných cen a diplomů, dostali všichni soutěžící rolničku. A protože se pomalu blíží Vánoce – všichni jsme si zazpívali písničku Rolničky.

Gratulujeme všem vítězům a děkujeme všem za účast.

Text: Iva Rudolfová

Foto: Martina Jiroušková

Nejnovější příspěvky
Archivy