Mladší žáci si vybojovali postup do republikového finále

Družstvo mladších žáků si z Orlové odváží nejen 2. místo z krajského finále základních škol v šachu, ale hlavně postup na MČR v šachu základních škol, které proběhne v květnu ve Zlíně. Gratulujeme Matějovi, Damiánovi, Tadeášovi a Oskarovi za skvělou reprezentaci školy a Krnova a přejeme úspěch i v republikovém finále.

V 7:06 hod. ráno vyrazilo naše družstvo mladších žáků spolu s druhým družstvem reprezentujícím školy okresu Bruntál (ZŠ Město Albrechtice) vlakem na krajské finále. Spojení do Orlové a počasí nám dělalo trochu vrásky. Musíme poděkovat panu Novákovi z krajského šachového svazu, že nám pomohl a z Ostravy nás do Orlové dovezl jejich tranzit.

Sotva se kluci trochu rozkoukali a zahřáli, tak finále začalo. Družstev bylo deset a největším favoritem, jako vždy ZŠ Frýdek-Místek ČSA. Kluci se drželi a podali fantastické výkony. Damián získal 6,5 bodu, Oskar, i přes ztrátu jednoho naprosto vyhraného zápasu, vybojoval 6 bodů, Tadeáš připsal družstvu další 4 body a o poslední 4 body se postaral nejmladší Matěj. Klukům se povedlo remízovat s vítězem ZŠ FM 2:2, porazit kamarády z Města Albrechtic 3:1. O výsledku pak rozhodovalo dramatické poslední kolo. V něm kluci porazili ZŠ Trojanovice a mohli se radovat ze stříbrné postupové příčky. Před nimi skončila jen ZŠ FM, která uhrála o 3 body více. 

Klukům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v květnu na republikovém finále, které se tradičně koná ve Zlíně.

Velké poděkování patří také Šachovému oddílu Krnov, všem trenérům za přípravu žáků a panu Ing. Karlu Handlířovi za zdárné vedení družstva.

Výsledky

Text: K. Handlíř

Archivy