Výchovné koncerty

Také v letošním roce si žáci a učitelé ZUŠ nachystali pro děti z druhých, třetích a čtvrtých tříd výchovné koncerty v krásných prostorách Koncertní síně sv. Ducha. Druháčci se seznámili se základním dělením a ukázkami hudebních nástrojů. Také třeťáci se zaposlouchali do známých melodií z večerníčků a pohádek.

Také v letošním roce si žáci a učitelé ZUŠ nachystali pro děti z druhých, třetích a čtvrtých tříd výchovné koncerty v krásných prostorách Koncertní síně sv. Ducha. Druháčci se seznámili se základním dělením a ukázkami hudebních nástrojů. Také třeťáci se zaposlouchali do známých melodií z večerníčků a pohádek. Seznámili se, z jakého materiálu jsou vyrobeny strunné nástroje a kterými částmi jsou tyto nástroje tvořeny. Nejstarší posluchači 4. tříd se zaměřili na nástroje dechové, a to z řad dřevěných i žesťových. Děti si s chutí zazpívaly lidové písničky za doprovodu cimbálové muziky. Hudebníci nám představili hru sólovou, komorní a také spolupráci hráčů celého orchestru pod vedením dirigenta.

Text a foto: Galušková Monika

Archivy