Den první

Po únavné noční cestě, kdy nám největší utrpení přinesla česká dálnice, jsme ve svitu vycházejícího slunce konečně spatřili ohromující alpské velikány koupající se vysoko v jitřní obloze. Pod nimi, ale i na jejich vrcholech strávíme příští dny. A začali jsme svižně. Ihned po příjezdu na místo ubytování a krátké pauze pro přípravu potřebných věcí jsme se lanovkou vydali k hoře Zitterauer Tisch (2463 m n.m.). Od lanovky k jejímu vrcholu zbýval ještě pořádný kus cesty a alpský obr nám do cesty kladl překážky v podobě mohutných vrstev zmrzlého sněhu a hlavně silného větru hraničícího s horskou vichřicí, jenž nás srážel do stran, či téměř nedovoloval pokračovat vpřed. Někteří členové horské výpravy se snažili být stateční, a aby ukázali horám, že se jich nebojí, neoblékli ani bundu ani dlouhé kalhoty. Hory, jako vždy, takovéto odhodlání zlomily. Kdo mohl, bundu i nohavice nakonec navlékl. Kdo nemohl, protože se nevybavil, vytrpěl si své. Těsně pod vrcholem hora srazila zpět i poslední a nejodhodlanější členy výpravy. Cestu dolů jsme pak prožili v rozhoupaných kabinkách lanovky.

Mnozí vyčerpáním usínali. Nicméně bylo těsně po poledni a další program čekal, a to v podobě návštěvy krásných místních lázní s několika vnitřními i vnějšími bazény s chladnější i teplou vodou a atrakcemi. Skutečný tří hodinový relax, jak má být. Přesto se ozvaly hlasy, že to nebyl žádný odpočinek a odpočinkem je pouze pobyt na pokoji. Večeře proběhla v poklidné atmosféře, a to i pro ty, kteří se navečeřeli vlastního jídla ještě před oficiální večeří a tu pak nechali s klidným srdcem propadnout (duchům Alp).

Před setměním jsme se k všeobecné radosti pokochali, mezi kapkami deště, místní perlou – Gasteinským vodopádem, který protéká středem města. Je 23:00 a všichni spí, alespoň doufáme, že to jen nehrají 🙂

Doporučujeme zhlédnout níže naše videoreportáže.

   

Video_1

Video_2

Video_3

Video_4

Předchozí

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy