KDO PŘIJÍŽDÍ 11. LISTOPADU?

Na tuto otázku Vám odpoví každý páťák. A kdo? Přece sv. Martin.

Páteční výuka 5. ročníků proběhla v duchu svatomartinských tradic.

V úvodním brainstormingu jsme s žáky zjistili, co už o sv. Martinovi víme. Dále následovalo krátké studium textu, ve kterém se žáci dozvěděli nové a zajímavé informace, které se vztahovaly k danému tématu. Po získání nových informací vytvořili žáci velmi povedené životabásně o sv. Martinovi. Další aktivitou byla rčení, která měli žáci správně složit. Při této aktivitě se někteří pořádně „zapotili“, ale nakonec to všichni zvládli. Na závěr jsme se vrátili k úvodnímu brainstormingu, který jsme doplnili o nově získané informace.

Po teoretické části výuka přišla na řadu praktická část, která všechny děti velice bavila. Nejprve si žáci vyrobili svého koně a poté následovalo pečení tradičních svatomartinských rohlíčků, které jsme plnili mákem, tvarohem, ořechy a povidly. Volnou chvíli při čekání, než se rohlíčky upečou, žáci vyplnili tvorbou pětilístku ve tvaru koňské hlavy. Pečení se povedlo, nic jsme nespálili a celou školou se linula příjemná vůně.

Text: Nikoleta Romanidu

Foto: K. Nováková, M. Galušková, N. Romanidu

Archivy