„Vánoce pro Zemi, aneb dejme dárek naší planetě“

Byl název ekologické soutěže, kterou každoročně pořádá ZŠ Bruntál, Okružní 38, pro žáky základních škol v celém okrese. Letos se soutěž konala koncem listopadu a nesla se v duchu vánoc. Podmínkou pro účast v soutěži bylo vyrobit nebo zakoupit dárek z ekologických materiálů pro družstvo jiné školy, která se soutěže účastní. Pro soutěžící družstva byly připraveny soutěžní úkoly se zaměřením na eco-friendly Vánoce: ekologie, přírodopis, zeměpis, chemie, matematika a angličtina. Družstva plnila úkoly na stanovištích v daných předmětech. Soutěžící pracovali s mikroskopem, zapojili své čichové vjemy, pekli perníčky, třídili odpad, počítali množství surovin na recept, překládali anglický text se zaměřením na vánoce atd. Kromě soutěží bylo pro všechny připraveno občerstvení a doprovodný program.

Našimi zástupci v této soutěži bylo družstvo 7. třídy ve složení  Balová Barbora, Černá Aneta, Zdráhalová Berenika a Zembická Vendula, které získalo 3. místo v kategorii  6. – 7. ročníků. Druhé družstvo 8. třídy ve složení: Bedáňová Nela, Čech Petr, Krusberský Jan a Kubicová Bára, bojovalo o umístění  v nejsilněji zastoupené kategorii 8. – 9. ročníků s velkým úsilím a nasazením, na stupínek vítězů však těsně nedosáhlo. Celkem se soutěže zúčastnilo 96 žáků základních škol celého okresu. Obě družstva si zaslouží obrovskou pochvalu za vzornou reprezentaci školy v okresní soutěži.

                                                                                                                           Text a foto: Romana Janková

 

 

Nejnovější příspěvky
Archivy