Šachisté v kraji na bedně

Ve čtvrtek 16.1.2020 jsme se jeli porvat do Frýdku-Místku o postup na mistrovství ČR v šachu. Okresním kolem jsme propluli hladce a čekalo nás krajské kolo. Kdo se trochu orientuje v této oblasti, tak zná pojem BŠŠ FM. Beskydská šachová škola je vyhlášena v celé naší republice a patří každý rok mezi favority mistrovství ČR v šachu. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Na krajský přebor se dostavilo hned 14 týmů, z toho 4 týmy byly z Frýdku-Místku, členové BŠŠ. Náš okres reprezentovaly školy z Města Albrechtic a naše škola.  Největší favorité se nám tradičně nevyhnuli a obě kola jsme prohráli velkým rozdílem. Chlapci se ale nevzdali a v dalších 5 kolech se prali za co nejlepší výsledek. Dokázali, že patříme v našem kraji ke špičce, a obsadili krásné třetí místo, hned za favority z Frýdku.  Budeme nyní spoléhat na divokou kartu, která nám již byla několikrát udělena. Zahrát si v květnu na mistrovství si určitě zasloužíme a budeme doufat v „divoký“ postup. Děkujeme chlapcům za skvělou reprezentaci naší školy.

Tým ZŠ Janáčkovo náměstí: Jan Šlachta, Petr Čech, Patrik Zámarský a Tomáš Novák

Nejnovější příspěvky
Archivy