Okresní velká cena mládeže v šachu

V sobotu 5. února 2022 uspořádal ŠO Šachy Krnov spolu se ZŠJN Krnov Okresní velkou cenu mládeže v šachu. Žáci naší školy se v okresní konkurenci neztratili. V kategorii mladších žáků nedal Tadeáš Stříž nikomu šanci a bez ztráty kytičky suverénně zvítězil. Smolný den měl jeden z favoritů Bala Matěj, ale i čtvrté místo je slušné.
V kategorii benjamínků byl z našich žáků nejlépe hodnocen na 4. místě Krygel Martin, který v celkovém pořadí po třech VC (M. Albrechtice a Rýmařov) drží zuby nehty 2. místo. Vynikající je 7. místo Kateřinky Theisové se 4,5 body. Pro celou řadu mladých šachistů z naší školy to byl 1. turnaj v životě – určitě nezklamali (viz tabulka).
Těšíme se na poslední čtvrté kolo VC v Bruntále, ale hlavně na 30. dubna 2022, kdy v prostorách ZŠJN proběhne Okresní přebor mládeže v šachu, vč. dorostu a bude vyhodnocen seriál Okresních velkých cen a některým nejmenším uděleny tituly Šachový skokan roku.

Ing. Karel Handlíř – trenér

Archivy