TAK DLOUHO SE CHODÍ SE DŽBÁNEM PRO VODU, AŽ ZAVEDOU VODOVOD

Soutěží, kterých se naši žáci pravidelně účastní, je opravdu mnoho.

Každého z nás něco baví, v něčem se cítí jako ryba ve vodě. Jeden je talentovaný v oblasti sportu, druhý v hudbě či kreslení a jiný překvapuje ostatní svými znalostmi a tím, jak je umí prakticky využít.

A co takhle měřit své síly v rodném jazyce? Že to musí být HRAČKA? Každopádně u toho může být HRÁČ i HRÁČKA. Ovšem opak je pravdou. Olympiáda z českého jazyka patří k náročnějším soutěžím, přestože se jedná o naši mateřštinu. Okresní kolo v této disciplíně proběhlo na Den učitelů, tzn. 28. března v SVČ Méďa v Krnově. Naši školu reprezentovala Eliška Smékalová a Berenika Zdráhalová, žákyně 9.C třídy.

Žáci tradičně pracovali na úkolech z gramatiky a slohu. Mluvnická část byla uvedena cvičením zaměřeným na přísloví, která byla záměrně popletena. Ostatně jedním z nich je označen titulek tohoto článku. Dále soutěžící uvažovali nad vhodným či nevhodným užitím konkrétního slova ve větě, zabývali se slovotvorbou apod. Ve slohu dostali téma: „Tahle vůně mi připomíná…“. Cílem bylo napsat o vzpomínkách nebo pocitech, které v nás dokáže vyvolat určitá vůně. Účastníci si mohli zvolit libovolný stylistický útvar.

Obě naše žákyně se umístily v první polovině výsledkové listiny. Tímto jim gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů nejen na poli češtinářském.

text a foto : Silvie Metelková

Nejnovější příspěvky
Archivy