Rychta v Úvalně

Ve čtvrtek 10.11. jsme se odpoledne vydali za dalším dobrodružstvím. Trošku se bát, možná se i na chvíli ztratit.
Cestou do Úvalna jsme se moc těšili a byli velmi nedočkaví. Přivítala nás milá paní, která nás celou Rychtou provedla.
Bloudění v Zrcadlovém sále bylo velmi zábavné. I když…. někdy jsme vážně nevěděli kudy ven. Pár dobrých navigátorů nakonec vyvedlo zbloudilce z bludiště a šlo se dál. Trocha strachu neuškodí. K tomuto účelu slouží Dveřní labyrint. Přítmí, spousta dveří a zádveří. Nikdo neví, co se za dveřmi skrývá a které nás vyvedou z labyrintu ven. Jejda! Několik strašidel nás opravdu vylekalo. Dokonce ukáplo i pár slziček. “Chvíli jsem myslel, že jsem se opravdu ztratil”, zaznělo.
Nakonec jsme se všichni našli a s velkou úlevou jsme šli na další prohlídku. Poprvé jsme viděli tkalcovský stav, kolovrat a vřeteno. Dozvěděli jsme se, k čemu tyto stroje sloužily a jak se používaly. Pokusili jsme se roztočit kolovrátek, což tedy není nic lehkého. Chce to rytmus a cit. Tak jako při hře na klavír, kterou jsme si také mohli vyzkoušet. Strávili jsme další pěkné odpoledne.
Děti V. a VIII. oddělení ŠD.
Foto a text: Ivana Wiesnerová
Archivy