Postupujeme do kraje? Tak určitě…

V pátek 9. 12. jsme se zúčastnili Okresního přeboru školních družstev v šachu. Naše škola postavila tři týmy v kategorii mladších žáků 1. až 5. tříd a jeden tým v kategorii starších žáků 6. až 9. tříd. V obou kategoriích jsme měli horké favority na vítězství, a díky tomu jsme si brousili zuby na krajské kolo. Zvláště natěšení byli malí šachisté. Pro některé to byl první turnaj a nervozita byla trochu znát. V kategorii mladších žáků naprosto suverénně působil tým A ve složení: Martin Krygel, Jana Šlachtová, Matěj Šlachta a Tereza Theisová. Tento tým ztratil pouhé 3 body z celkových 28 a právem vyhrál svou kategorii a zajistil si tak místo v krajském kole. Tým B získal krásných 15 bodů a obsadil 5. místo. A nakonec tým C složený z našich nejmenších šachistů uhrál 6,5 bodů a skončil 9. z 10 družstev.
V kategorii starších žáků náš tým ve složení Matěj Mydlář, Tadeáš Stříž, Matěj Bala, Daniel Bonček a Oskar Daněk předvedl excelentní výkon. Z 28 možných uhráli kluci hned 27 bodů a naprosto zaslouženě postoupili do kraje.
Pokud budeme hrát takhle dobře i v lednovém krajském kole, je velká šance na postup na mistrovství ČR. Všem našim hráčům budeme držet palce, aby to vyšlo. Děkujeme hráčům za účast a skvělou reprezentaci naší školy.

text: Martin Klečka

foto: šachy Krnov

 

Následující

Archivy