Hledali jsme anděly

V úterý 16.12. se členové našeho žákovského parlamentu vydali za anděly do polského Prudniku. Výlet zorganizoval MIKS Krnov a POK Prudnik a k dětem ze žákovského parlamentu se přidala děvčata, která vyhrála okresní kolo v gymnastice a naši reportéři ze školního rádia. Děti v mrazivém počasí našly anděly například v hudební škole, bývalých lázních, v parku nebo u budovy, kde se vydávají prudnické noviny. Zajímavé bylo odpovídání na polsky formulované otázky, se kterými nám pomohla průvodkyně Joanna a naše tlumočnice Tea. Teď už mimo jiné víme, že sněhulák se řekne balwan a štědrý večer wigilie. Poznali jsme Prudnik v místech, která běžně nenavštívíme a těšíme se na jaro, kdy máme slíbený workshop v prudnickém muzeu.

text: Hana Wiedemanová

foto: Hana Wiedemanová, Jana Mojžíšová

 

Předchozí

Archivy