ŠKOLNÍ DRUŽINA OZDOBILA STROMEČEK V DOMOVĚ SENIORŮ

Radost, pomoc a vánoční spolupráce – školní družina ozdobila stromeček v Domově pro seniory

Dnes se školní družina naší základní školy rozhodla přinést trochu vánoční radosti a tepla do života seniorů v místním Domově pro seniory. S naditými krabicemi, plnými ručně vyrobených ozdob, vytvořily děti  krásný vánoční stromeček, který nyní zdobí zahradu. Celý nápad měl za cíl propojit generace a sdílet vánoční radost mezi mladými a staršími občany našeho města. Děti ze školní družiny strávily několik dní tvorbou různých ozdob z přírodních materiálů (kaštany, žaludy, sušené ovoce, . . .). Každá ozdoba nese nádech kreativity a radosti, což dodává stromečku zvláštní a osobitý vzhled.

Když dnes školní družina dorazila do Domova pro seniory, bylo cítit vzrušení a očekávání. Děti se seznámily s babičkami a dědečky a společně vytvořili báječnou atmosféru. A tak je stromeček nejen krásným uměleckým dílem, ale symbolizuje právě spojení a péči v naší komunitě. Rezidenti domova byli nadšení a vděční za příležitost strávit čas s energickými mladými lidmi. Pro mnohé z nich to bylo dojemné setkání, které jim připomnělo krásu jednoduchých radostí a důležitost společenství.

Tato iniciativa ukazuje, že Vánoce jsou nejen o dávání dárků, ale také o dávání lásky a pozornosti těm, kteří ji potřebují. Snaha školní družiny nejen ozdobit stromeček, ale také sdílet čas a radost s obyvateli domova důchodců, přináší do naší komunity hřejivé vánoční poselství a ukazuje, že i malé gesto může mít velký význam pro lidi v každém věku.

 

Archivy