Mc Donald´s cup

V pondělí 29. 4. jsme se zúčastnili okrskového kola Mc Donald´s cupu. Soutěžili jsme v kategorii B, která byla určena pro žáky 3. – 5. tříd. Postupně jsme se utkali s dalšími pěti týmy z okolních škol. Hned v úvodu nás čekala ZŠ Smetanův okruh, pozdější vítěz celého turnaje. Následně proti nám nastoupila ZŠ Žižkova, která nám podlehla. Nečekaně nás potrápila ZŠ Zátor, které se podařilo uhrát remízu. Čekali nás dva poslední zápasy a šlo nám o postup do okresního kola. Stačilo nám porazit tým ZŠ Dvořákův okruh a cesta na okres byla otevřená. Poslední zápas už byl jen o počtu vstřelených branek, kde jsme podlehli těsně týmu ZŠ Lichnov. V pondělí 6. 5. nás čeklo okresní kolo, na které jsme zamířili do Rýmařova.

Mc Donald´s cup – okresní kolo

Po slibném okrskovém kole nás čekal boj v rámci okresu. Stejně jako v loňském roce byla pořadatelem ZŠ Rýmařov.  Hrálo se o postup do krajského kola a zde mohl uspět jen ten nejlepší. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin, ve kterých jsme se utkali s těmi nejlepšími z okrskových kol. Většina škol měla v rámci svých týmů opravdu skvěle sehrané fotbalisty, kteří již nějakou dobu sbírají zkušenosti v domovských fotbalových klubech. Sledovat jejich hru byl vážně zážitek. Nám se poštěstilo uhrát pár vyrovnaných utkání proti našim soupeřům z okrskového kola, a to remízu s Lichnovem a těsnou prohru se Smetanovým okruhem. Ostatní týmy byly nad naše síly. Domácí borci nám uštědřili vysokou porážku 8:1. Nicméně již před samotným turnajem jsme si řekli, že nám nejde o výsledky, ale chceme si zahrát dobrý fotbal a užít si tento den. Přestože naše škola skončila na sedmém místě, rozhodně jsme neopouštěli Rýmařov se špatným pocitem. Chtěli bychom tímto poděkovat ZŠ Rýmařov a konkrétně paní Mgr. Romaně Furikové za krásně připravený turnaj a také našim hráčům za reprezentaci školy. Na fotbal rozhodně nezanevřeme.

Sestava ZŠ Janáčkovo nám. :
Matěj Šopík, Tobiáš Urban, Matěj Spáčil, Filip Klement, Tomáš Pavlus, Viktor Pavelek, Bruno Meca, Oliver Václavec, Ondřej Lietavec, Daniel Petkovský, Lili Grulichová a Ondřej Menšík.

Martin Klečka

Archivy