Pohár rozhlasu 2024 aneb Jak při slunečném počasí pršely medaile

V pátek 3. 5. 2024 se naši mladší i starší žáci a žákyně zúčastnili atletických závodů na městském stadionu v Krnově. Týmy atletů zde bojovaly o postup do krajského kola. Počasí přálo, sluníčko svítilo a všichni závodníci předváděli krásné výkony v hodu míčkem, vrhu koulí, bězích, skoku do dálky i do výšky. 

Ani žáci naší školy nezůstávali pozadu a dokazovali, že jsou šikovní a umí bojovat, což se ukázalo při závěrečném vyhlašování. 

V individuálních disciplínách získali dohromady 9 medailí, z toho 3 zlaté (Čechová V., Šamánek R., Chmelíček J.), 4 stříbrné (Vlach F., Čechová V., Grigorovská L., Baťa A.) a 2 bronzové (Šamánek R., Mrkvan F.). Už to byl moc krásný zážitek. A další nenechaly na sebe dlouho čekat. Na řadu přišlo vyhlášení jednotlivých družstev.

Tým mladších děvčat ještě na bedně neskončil, ale tým starších děvčat se umístil na krásném 2. místě. A družstvo mladších žáků ve své kategorii dokonce zvítězilo! 

Starší chlapci stadion opustili dříve, protože medailovému umístění nevěřili. Jaké překvapení nastalo, když se v mikrofonu ozvalo, že obsadili, věřte, nebo ne, první místo a samozřejmě také postup do krajského kola! 

Abych to shrnul, naše družstva získala ze 4 kategorií 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili. K tomu týmy mladších a starších žáků postup do krajského kola.

Sluníčko svítilo a pršely medaile!

Na závěr bych chtěl poděkovat organizátorům, kteří i v těžkých podmínkách zvládli zorganizovat kvalitní závody. Poděkování patří také všem žákům a žákyním, kteří vzorně reprezentovali naši školu nejen svými výkony, ale i svým přístupem a chováním.

Mgr. Viktor Petrskovský

 

Archivy