Kamil přiletěl v říjnu

Druháci se seznámili se špačkem Kamilem. Kamil je knihomol, který svými znalostmi pomohl zachránit rodinu špačků před hurikánem na cestě do teplých krajin. Před četbou děti odhadovaly, podle názvu a obalu knížky, o čem příběh bude. Při četbě předvídaly, jak bude příběh o Kamilovi pokračovat, využívaly přitom svou zkušenost z jiné četby týkající se nebezpečí, které hrdina prožil. Všichni jsme byli vtaženi do příběhu. Na závěr hodiny jsme se vrátily k našim odhadům a porovnaly jsme je s příběhem.

foto a text: Jiroušková, Kratochvílová