Rodičovské kavárny se těší velkému zájmu rodičů

V březnu toho roku jsme na naší škole poprvé otevřeli Rodičovskou kavárnu – neformální podvečerní přednášky s odborníky v oblasti psychologie, poradenství a výchovy. Nad zajímavými tématy tak mohou diskutovat rodiče i učitelé.

První z řady přednášek jsme organizovali v březnu ve spolupráci s MAP Krnovsko a naše pozvání přijal pan Michal Dubec, který se zaměřuje na práci s emocemi, jejich zvládáním a změnou. 

Začátkem října jsme pak přivítali vzácného a milého hosta – přijel k nám uznávaný psycholog pan Jan Svoboda. Pan Svoboda má hluboké a mnohaleté zkušenosti z psychologické praxe, převážně s dětmi předškolního a školního věku. Věnuje se pedagogické psychologii rodiny, psychologii rodiny a zdraví. Můžete je znát například z Dobrého rána České televize.

To, co posluchače na přednáškách uchvátí jsou nejen hluboké odborné znalosti, ale také energický projev, bezprostřednost a práce s konkrétními dotazy.
Dvouhodinová přednáška byla zaměřena na nastavování hranic, důslednost, problematické styly výchovy, řešení agresivity.

Ohlasy:

“Jako kantorka jsem již absolvovala vice školení s pane Svobodou, bylo fajn ho na přednášce zažít také jako rodič…mohu jednoznačně říci, že je to člověk z praxe, který přesně ví, o čem mluví a přitom dokáže podat fakta srozumitelnou formou i laikovi. Dokáže pracovat v logickém sledu, hledá příčiny situace, vzájemné, souvislosti a cesty k jejich řešení.”

“Pro mne jako pro rodiče nebylo vždy jednoduché přijmout sdílená fakta, přestože vím, že byla pravdivá. Pan Svoboda má tu vzácnou odvahu nazývat věci pravými jmény. Vidí problém a umí jej přímo pojmenovat.
Pana Svobodu bych doporučila pozvat znovu! Skvělé informace, podněty k řešení, příklady z praxe. Byly to nesmírně obohacující dvě hodiny. Děkuji.”

Velký zájem rodičů o tyto kavárničky nás velmi motivoval a připravujeme řadu přednášek také pro školní rok 2018/2019. Více informací naleznete na našem webu www.zsjnkrnov.cz  a  www.klub-rodicu.estranky.cz.

Jana Mojžíšová
KLUB RODIČŮ ZŠJN

Archivy