Pasování prvňáčků

Slavnostní okamžiky zažili žáci prvních tříd Základní školy Janáčkovo náměstí. V pondělí 20. října byli  za přítomnosti svých rodičů a blízkých slavnostně „pasováni“ na školáky.  

 Tato významná událost v životech „prvňáčků“ se již čtvrtým rokem konala v obřadní síni Městského úřadu v Krnově. Kulturním programem, ve kterém nechyběla recitace, hra na příčnou flétnu a tanec, zpestřili slavnostní chvíle žáci vyšších ročníků. Slavnostnímu pasování byla přítomna také vedoucí školského odboru paní Ing. Pavlína Říhová, která dětem popřála hodně štěstí  a úspěchů během školní docházky.

Malí školáci si z pondělního odpoledne odnesli nejen stužku, kterou jim připnul  ředitel školy Karel Handlíř, pamětní list a malý dárek, ale také  slavnostní náladu a příjemný pocit z prožitých chvil. Pasování prvňáčků se tak stalo milou tradicí Základní školy Janáčkovo náměstí.

                                                   Mgr. Jana Matějková

         

Předchozí

Archivy