Škola dnes

      Naše škola se v současnosti skládá ze dvou pavilonů, které díky 27 milionové investici města Krnova, prošly v letech 2005-2007 rozsáhlou rekonstrukcí, při niž byl zateplen skelet budovy, byly vyměněny okna za nová plastová a celkově zrekonstruován interiér celé školy tak, aby vyhovoval přísným hygienickým požadavkům a spolu s výtahy je škola řešená jako bezbariérová. Největším přínosem rekonstrukce však bylo zvýšení obou pavilónů, díky kterým narostl počet tříd, takže od školního roku 2007/2008 se mohly poprvé v historii školy všechny třídy umístit do jednoho objektu na Janáčkově náměstí 17.

 

       V současnosti škola disponuje: 

      27 kmenovými třídami, z toho 4 matematickými, vybavenými keramickou tabulí, na niž se píše pouze fixy, čímž se výrazně snižuje prašnost ve třídách a tyto třídy vyhovují také alergikům. Velká část tříd má nový výškově nastavitelný nábytek. Třídy mají přípojky k internetu.

 

      Moderně vybavenou učebnou CH a F

 

      Bezbariérovou cvičnou školní kuchyní s 4 elektrickými sporáky a 4 plynovými troubami. Jeden s těchto setů, včetně nábytku je uzpůsoben i pro práci vozíčkářů.

 

      2 učebnami výpočetní techniky se stálým připojením na internet rychlostí 512 kb, vybaveny data projektory.

      Dílnou 

      Jazykovou učebnou 

      2 samostatnými třídami školní družiny 

      Bufetem 

      Bezbariérovými toaletami 

      
     
Prostorný vestibul v přízemí pavilonu B umožňuje žákům hrát o přestávkách stolní tenis

           

      Venkovní sportovní areál je tvořen tartanovým hřištěm s lajnováním pro házenou, malou kopanou, tenis, basketbal a 3 volejbalovými kurty. Dále jsou zde čtyři 60 m dráhy pro sprinterské disciplíny a dálkařský sektor.

           

      Tělocvičny jsou zatím naší největší slabinou, hygienicky ani konstrukčně nevyhovují požadavkům na školní TV. V areálu školy je malá tělocvična o rozměrech 10 x 15 m, ve které jsou z bezpečnostních důvodů omezeny míčové hry. Žáci docházejí také do 7 min. vzdáleného malého“gymnastického a tanečního sálu“ zvaného „Kasíno“ o rozměrech 12 x 9 m. Město Krnov na svém zasedání schválilo záměr i vnější podobu nové víceúčelové haly.

 

Předchozí

Následující

Archivy