Kouzlo prvního dne ve škole

Jako každý rok, tak i letos po letních prázdninách nastal pro mnohé předškoláky vysněný den. V září totiž usedli poprvé do školních lavic a stali se z nich opravdoví školáci.

  

V očích se jim zračilo očekávání, zvědavost, ale i obavy z toho, co je ve škole čeká. Hned po přivítání dětí jejich paní učitelkou v krásně vyzdobených třídách, přišlo na řadu představování dětí. Každý řekl své jméno, kdo byl odvážnější, přidal i básničku nebo písničku.

     

V upomínku na první školní den každý žáček dostal pamětní list a sluníčko s označením své třídy. Ve slavnostní náladě a s úsměvem na tváři se každá třídní učitelka se svými dětmi rozloučila a všichni se těšili na nadcházející školní den.

                                                                                       Jana Zdráhalová

 

Archivy