Zapojili jsme se do kampaně Krnov – město stromů

Starostka města Krnova paní Renata Ramazanová převzala  v  říjnu v Tachově putovní žezlo celostátní soutěže Město stromů a od té chvíle je Krnov pro rok 2008/2009 Městem stromů. Kampaň s mottem "Zasadíme stromy a společně s nimi zapustíme kořeny", zaměřená nejen na stromy, v Krnově potrvá do října příštího roku. V souvislosti s tím, město pořádá spoustu akcí. Některých jsme se již zúčastnili, některých se teprve zúčastníme.

 

První akcí, která proběhla na naší škole byla výstava o zpracování a recyklaci odpadů Tonda obal na cestách, kde formou praktických ukázek bylo žákům přiblíženo třídění odpadů.

 

Samozřejmě jsme nechyběli na zahajovacím ceremoniálu, kde žáci získali první razítka do svých stromovníčků (sešit, který je provede celým rokem). Kromě toho měli možnost beztrestně (dokonce za odměnu) kreslit na chodníky hlavního náměstí,  zopakovali si poznávačku stromů. Za své výkony byli odměněni.

V listopadu žáci zašli na besedu do knihovny. Následně je čeká beseda na téma:Proč aleje a stromy kolem cest ano a jak. Připomenutí předvánočního času a další razítko do stromovníčku získají žáci na výstavě adventních věnců.Oblíbenou činností v rámci této kampaně je sázení stromů. Akce, kdy si mohli zasadit svůj strom se líbila natolik, že  bude pokračovat na jaře příštího roku. To bude připravena další paseka, na které se budou moci stromky sázet.

Nejbližší akce:

27. 11. 2008   Aleje, proč ano. proč ne – beseda o alejích

25.11. – 3.12. prodejní výstava adventních věnců 

                                                                Markéta Mylková

Archivy