Kouzelná noc ve spacáku

Pohodlnou měkkou postýlku a nadýchané peřinky vyměnily děti ze školní družiny z pátku na sobotu za tvrdou zem, karimatku a spací pytel. Předvánoční podvečer měly děti velkou spoustu práce při výrobě rozmanitých vánočních výrobků, které pro ně připravily paní vychovatelky ze všech oddělení.

 

O plná bříška se dětem postaral šéfkuchař pan Čepek a o vydatnou snídani paní Opavská. Smažené teplé kuřecí řízečky a domácí jablkový závin bohatě nahradily svačinky od maminek, na které si děti ani nevzpomněly. Pestrou pracovní činnost vystřídalo posilnění sladkými výtvory našich šikovných maminek.

 

Názorně jsme si ukázali některé vánoční zvyky jako např. pouštění lodiček, rozkrojili jsme jablíčko, loupali oříšky, zpívaly a poslouchali koledy..

 

Po vyčerpávajícím podvečeru se malí kuklínci zachumlali do spacáků a po pohádce na dobrou noc  usnuli únavou (někteří).

                                                                  text a foto: Blanka Šrubařová

  

Nejnovější příspěvky
Archivy