Nejkrásnější vánoční dárek

O Vánocích se všichni snažíme být k sobě ohleduplnější a také hledáme, jak svým bližním udělat radost, třeba dárkem, na který si ve skrytu svého srdce  stále myslí. Náš spolužák Michal má jistě spoustu přání. Jedno velké přání se mu splnilo o Vánocích. Michal si přál kolo. Zdá se Vám to dnes docela běžné, že ano? Jenže Michal, díky vrozené vadě, je od malička odkázán na vozík. A zvládá to na něm opravdu bravurně.

 

Jenže kolo je kolo. A který kluk by si nepřál na něm uhánět ulicí. Takové speciální kolo pro vozíčkáře, není jenom tak, má spoustu vylepšení a  hlavně je dost drahé. Michalova maminka před Vánocemi požádala o pomoc  nadaci Charty 77 – konto bariéry  http://www.bariery.cz/ . Nadace věděla, že v 34.  Základní škole v Plzni, na ulici Gerské 32  www.zs34.plzen-edu.cz  jsou děti, které chtějí  někomu pomoci. Žáci se tam spolu s učiteli pustili do projektového dne „Advent 2008 plný přání“, při kterém vyrobili a nakonec prodali krásné adventní věnce a nádherné vánoční ozdoby.

 

Utržili tak 13 000 Kč, které věnovali nadaci Charty 77 – konto bariéry na kolo pro Michala. Rychlost nadace, dětí ze Základní školy v Plzni a výrobce kol byli úžasné, umožnili tak Ježíškovi přijít včas a rozsvítit v očích Michala jiskřičky štěstí.

 

 Děkujeme dětem z Plzně, že mají tak velké srdce a ví, že dávat je někdy více než jen dostávat.

                                                                text: Jana Křištofová, Karel Handlíř

 

Archivy