Navštívili jsme „Domeček umění“

Ve dnech 25.-26. února jsme my, žáci 7. a 8. ročníků, navštívili „Domeček umění“ v DDM v Krnově, ve kterém jsme přecházeli z jednoho uměleckého období do druhého, poznávali výtvarníky, malíře a seznamovali se s uměleckými díly daného století.

  

Už před vchodem jsme mohli nahlédnout do jeskyně pravěkých lidí a podívat se , jak jeden z nich vyrábí „Věstonickou Venuši“. V gotice jsme se stali architekty katedrál, v renesanci jsme vytvářeli portréty pomocí zeleniny a ovoce, v baroku jsme byli sochaři sousoší z našich těl.

  

Seznámili jsme se s dílem mnoha umělců, s Pablem Picassem jsme vyráběli figurky kozy z hlíny. V kabaretu Moulin Rouge  jsme si u čaje odpočinuli a načerpali novou energii při pohledu na Kankán , který nám zatančily dvě dámy v červeném. Za pomoci malířů 19. století jsme se pak stali malíři známých obrazů. Celým programem nás provázela kouzelná Můza.

 

 „Domeček umění“ se nám všem moc líbil, odnesli jsme si spoustu nových poznatků a zážitků a těšíme se na další z řady „Domečků“                            

                                                                                           žáci 7.B

 

  

 

Nejnovější příspěvky
Archivy