Hádej, hádej, hadači.

Pro děti z II.oddělení ŠD bylo na pátek 24.4. 2009 připravené v knihovně na Jiráskově ulici hádankové odpoledne.Tentokrát měly děti za úkol uhodnout zvířecí postavy ze světa pohádek, ale nezapomněly ani na zvířátka,která žijí kolem nás.

  

Každý měl za úkol nakreslit jedno zvíře na kartičku a ostatní děti se pomocí otázek a odpovědí snažily zjistit, jaké zvířátko určitý žák nakreslil. Hra byla zábavná a děti se u ní hodně nasmály. Potom si každý vybral knihu o oblíbeném zvířeti a na závěr měly děti pro paní knihovnici malé překvapení.

  

Vzhledem k tomu, že paní knihovnice přechází na hlavní knihovnu a s dětmi se viděla naposledy, nakreslily a předaly jí děti velkou knihu plnou obrázků i s podpisy dětí. Nechyběla ani kytička a malé dárečky od dětí.

  

Na oplátku si děti odnesly spoustu sladkostí, každý si vylosoval z kouzelného pytlíku překvapení na památku  a ještě děti dostaly spoustu dětských časopisů na čtení do ŠD.                                                                                                                       Text a foto:  Blanka Šrubařová

Archivy