Stromy kolem nás – bramborová medaile

Na začátku ledna toho roku vyhlásila Střední umělecká škola varhanářská, o. p. s. Krnov ve spolupráci s Iniciační skupinou Místní agendy 21 Krnov a městem Krnov v rámci kampaně Krnov – město stromů soutěž pro žáky základních škol a osmiletých gymnázií Stromy kolem nás. Soutěž proběhla ve třech kolech a ve třech kategoriích.

  

Za naší školu soutěžilo 6 družstev. Prošli jsme sítem prvního kola, kde se přihlásilo 188 tříčlenných družstev z různých škol Krnova a okolí. Do druhého kola vstupovalo 115 družstev. Toto kolo bylo úžasné! Žáci museli vyrazit do terénu a popsat, změřit a nějak zajímavě zpracovat jeden z nabízených stromů Krnova.

   

Kreativita žáků nabrala vysokých obrátek. V síti druhého kola nám uvízla dvě družstva, ale ostatní čtyři se směle pustila na přípravu do kola finálového, které proběhlo 20.4. 2009 ve Flemmichově vile. Do finále soutěže pak postoupilo třiačtyřicet družstev. V I. kategorii 17, ve II. kategorii 14 a ve III. kategorii 12. Naše družstva reprezentovali III kategorii. Boj o medailové místa byl náročný a poměrně vyrovnaný. Po písemném kvízu následovala poznávačka.

  

A jak to všechno dopadlo? Družstvo ve složení Jana Šenkarová, Marek Slováček a Dariusz Brewus (7B) skončili na 4. místě. Anna Gemelová, Eliška Kolníková, Klára Homolová (8M) se umístily jako páté. Hned po nich skončila skupina Apolena Pavlíčková, Tereza Ďurišíková a Pavla Kořínková (8M). Holky ze 7A Andrea Kubisová, Julie Korabečná a Daniela Dinhová skončily 10.-12.

 

Všechna družstva, která absolvovala finále, obdržela účastnické diplomy a drobné pozornosti od organizátorů soutěže. Za pěknou reprezentaci školy, čas strávený přípravou a práci na soutěži všem našim účastníkům děkujeme. Více o soutěži a projektu najdete na http://www.krnovmestostromu.estranky.cz/clanky/vyhodnoceni-soutezi

 

                                                         text a foto: Markéta Mylková

Předchozí

Nejnovější příspěvky
Archivy