Perníkový den

Blížící se vánoční atmosféru, ke které patří i dodržování starých zvyků a tradic, si děti z I. oddělení školní družiny připomněly malováním, pečením a zdobením opravdových voňavých perníčků.

 

   

 

Než jsme ale začali se skutečnými přípravami, čekal na děti nelehký úkol. Každý si musel vyrobit skutečnou pekařskou čepici, bez které se žádný pekař neobejde. Potom mohly začít přípravy a vlastní pečení, na které se děti nejvíce těšily.

 

    

 

Válení těsta i vykrajování různých vánočních motivů šlo dětem pěkně od ruky. Nejvíce je však těšilo, když mohly nepozorovaně „uždibovat „ těsto. Jemné motoriky děti využily  při zdobení perníčků bílým ušlehaným sněhem.

 

    

 

Dětem se však povedl i papírový  závěs z malovaných perníčků pro maminky. Z přiložených  fotografií můžete sami posoudit, jak jsou malí pekaři šikovní.

 

                                                                            Foto a text: B. Šrubařová

 

   

Předchozí

Následující

Archivy