O drogách jsme si povídali s policistkou

Ve čtvrtek 28. ledna 2010 se v 6.M konala přednáška s besedou o drogách. Besedu vedla v rámci preventivního programu paní policistka Blanka Muclingerová. Dětem na příkladech ukázala a vysvětlila, proč jsou drogy nebezpečné.

 

   

 

Žákyně Nikol Svobodová k besedě uvedla:
Na přednášce policistky mě například překvapilo, že pervitin se řekne slangově "perník" a dělalo se mi špatně při pohledu na byt narkomanů. Některé drogy jsou pro člověka i osudné. Po vpíchnutí drogy jsou narkomani přesvědčení, že například umí létat a skočí z osmého patra, nebo si myslí, že po nich lezou brouci a snaží se je vyříznout z těla. Proto nemáme brát různé sladkosti od cïzích lidí, ve kterých by mohla být droga, na kterou bych si mohla ZVYKNOUT a brát na ni peníze rodičům.

 

text: Filip Andziol, Nikol Svobodová
foto: Karel Handlíř

 

 

Předchozí

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy