Úspěšný start do nového roku !

Téměř „na konci“ deváté třídy zúročil Michal Šrůtek, žák matematické třídy ZŠ Janáčkovo náměstí, své doposud nabyté znalosti. Putování po soutěžích zahájil v lednu ve Štermberku na konverzační soutěži v jazyce anglickém pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj, kde skončil na 6. místě. Po úspěšném absolvování školního kola chemické olympiády vybojoval 4. místo v okrese.

 

 

Na konci ledna si jako každý rok změřil své možnosti v okresním kole matematické olympiády. Zasloužené 1. místo získal po necelé polovině vyměřeného času s náskokem šesti bodů před dalším soutěžícím. Stejným umístěním se může pochlubit v jazyce anglickém, kde v únoru vyhrál okresní kolo. Michala čeká náročný březen při reprezentaci sebe ale i naší školy v krajských kolech olympiád z matematiky a jazyka anglického. Svými úspěchy a výsledky ve škole si Michal zajistil snadnou cestu na výběrovou střední školu. K úspěchům gratulujeme a budeme držet pěsti.

 

 

Text a foto: Markéta Mylková

Předchozí

Následující

Archivy